Jak wybrać najlepszy wiatrak na letnie upały?

Jak wybrać najlepszy wiatrak na letnie upały?

W letnie, upalne dni prawdziwą ochłodę przynoszą nam zimne napoje, kąpiele w orzeźwiającej wodzie i powiew chłodnego powietrza. Lekką bryzę i przyjemny wiaterek może nam zapewnić wiatrak. W sklepach można znaleźć wiele wentylatorów. Przed wyborem konkretnego modelu, warto sprecyzować nasze oczekiwania.

Funkcje wiatraków

Wiatraki zwane wentylatorami, które wytwarzają przyjemny strumień powietrza. W zależności od typu urządzenia, może on wytwarzać zarówno, zimne, chłodne lub ciepłe powietrze. Dzięki temu, można wykorzystać go także zimą, do ogrzania się. Do wyboru mamy wiatraki stojące i biurkowe. Biurkowe są idealne do mniejszych pomieszczeń. Z kolei, stojące świetnie ochłodzą większe przestrzenie. Urządzenia mogą mieć metalowe lub plastikowe skrzydła, które wprawia w ruch wirnik.

Estetyka wiatraków

Osoby, które cenią estetyczny wygląd zadowoli wiatrak kolumnowy. Urządzenie posiada wiele skrzydeł umiejscowionych jedno na drugim. Taki wentylator przypomina kolumnę i zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny model. Pod względem funkcjonalności oba typy są bardzo do siebie zbliżone. Wybierając wentylator koniecznie zwróć uwagę na jego moc. Maksymalnie mogą one mieć 150 W, chociaż najczęściej można spotkać urządzenia o mocy 50 W. Im większa moc, tym większy nawiew. Warto wybrać urządzenie, które ma możliwość regulacji  siły nadmuchu, ale też kierunku nawiewu. Wentylatory tradycyjne kręcą się zazwyczaj w prawo i w lewo. Najnowocześniejsze modele są sterowane za pomocą pilota.

Producenci wentylatorów

W sklepach z artykułami RTV i AGD znajdziesz szeroki wybór wiatraków różnych producentów. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić Zelmer, Samsung, Rowenta, Eldom czy MPM. Wybierz taki model, który ma przynajmniej kilkustopniową regulację prędkości i ze skrzydłami o długości przynajmniej 40 cm. Im większy wiatrak kupisz, tym skuteczniej i szybciej wychłodzi pomieszczenie i przyniesie Ci ulgę.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *