Co to jest ogrzewanie nadmuchowe? Zanim się zdecydujesz, przeczytaj moją opinię

Co to jest ogrzewanie nadmuchowe? Zanim się zdecydujesz, przeczytaj moją opinię

Moja historia nie jest wyjątkowa. Każdy, kto stawia swój pierwszy dom (choć mówi się, że dopiero trzeci zbudowany dla siebie dom jest w pełni funkcjonalny i przystosowany do naszych potrzeb) w końcu musi zmierzyć się z montażem instalacji grzewczej. I tu pojawia się problem i pytania, które nieraz zdzierały mi sen z powiek ? co wybrać?, co będzie najbardziej wydajne i najtańsze w eksploatacji?, co będzie najbardziej odpowiednie do mojego domu?…

Im więcej czytałem, tym więcej mnożyło się pytań. Jedni sprzedawcy doradzali to, inni tamto. Każdy chciał przekonać do swojego. Prace wykończeniowe utkwiły więc na kilka tygodni. Nie przewidziałem tego, mogłem wcześniej dokładnie przyjrzeć się różnym rodzajom ogrzewania ? mój błąd. Ale usprawiedliwiam się emocjami i radością, które gościły w moim sercu na myśl o samej budowie domu. Czas mnie gonił. Trafiłem na artykuł w fachowej prasie o ogrzewaniu nadmuchowym. Potem poczytałem o tym w Ideabook na domifikacje.pl. ?Co to jest? Wydaje mi się, że kiedyś to widziałem w domu przyjaciół?? ? mówiłem i na myśl przychodziły mi okrągłe dziury w suficie i czarne plamy wokół nich, prawdopodobnie od dymu. Jednak nie. To nie to.

Ogrzewanie nadmuchowe to nic innego jak ogrzewanie mieszkania, ale bez grzejników. Działa na zasadzie bezpośredniego podgrzewania powietrza w domu, czyli nie potrzebuje wody czy prądu. Ciepłe powietrze poprzez system kanałów wentylacyjnych równomiernie rozchodzi się po całym domu. Tak wtedy czytałem, teraz wiem, że to niemal same zalety. Ja nie zdecydowałem się na umieszczenie kratek wylotowych na suficie, tylko ze względu na złe skojarzenia. W swoim domu umieściłem je w podłodze. Kolor kratek idealnie dobrałem do wybarwienia paneli podłogowych, tak, że niemal są niewidoczne dla oka. Acha, najważniejsze, ciepło nie bierze się z niczego. Zainstalowałem, oczywiście nie sam, a firma zajmująca się montażem, specjalny piec gazowy, który nagrzewa powietrze. Od niego odprowadzone są przewody nawiewne do wszystkich pomieszczeń. Dodatkowo powietrze jest odpowiednio filtrowane zanim na nowo trafi do pomieszczenia. Mam dwójkę dzieci ? alergików. O to się bałem, czy w wydmuchiwanym powietrzu nie będą mnożyły się alergeny, roztocza i bakterie? Wystarczy zastosować właściwe filtry. Do tego pokusiłem się o zakup nawilżacza. Montuje się go w głównym kanale systemu. Nie trzeba go obsługiwać, działa sam. Powietrze nawilżane jest mgiełką pary wodnej. Dzieciakom przynajmniej lepiej się oddycha niż przy ogrzewaniu grzejnikami. Same plusy ? mniej płace za ogrzewanie w porównaniu z tradycyjnymi kaloryferami i mogłem zainstalować klimatyzację! Polecam!

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *