Kiedy warto wybrać kabinę prysznicową bez brodzika?

Kiedy warto wybrać kabinę prysznicową bez brodzika?

Nowoczesne łazienki potrzebują nowoczesnych kabin prysznicowych ? liczy się w nich lekkość oraz przestronność. Brodzik w prysznicu bardzo często ogranicza miejsce w łazience, dlatego warto zastanowić się nad kabiną prysznicową bez brodzika.

Coraz większa popularność

Kabiny prysznicowe bez brodzików zyskują coraz bardziej na popularności. Ten typ kabin jest niezwykle efektywny, a co najważniejsze nadaje łazience niezwykle charakterystycznego wyglądu. Kabiny prysznicowe, które nie posiadają brodzika, mają praktycznie nieograniczone możliwości rozmiarowe. Mogą być bardzo duże, jak również i małe, które idealnie wpasowują się do niewielkiej łazienki ? nawet tej małej, w bloku.

shower-1027904_960_720

Wiele zalet

Kabiny prysznicowe docenią przede wszystkim osoby starsze oraz niepełnosprawne. Dużo łatwiej będzie im wejść pod prysznic i skorzystać z kąpieli. Równie istotną rzeczą przemawiającą za wyborem kabiny prysznicowej bez brodzika jest łatwość utrzymania czystości. Prysznic bez brodzika jest najczęściej wykładany płytkami ceramicznymi. Dzięki temu bardzo łatwo usunąć z nich wszelki brud oraz zacieki po wodzie i mydle.

Dodatkowo podłoga w tego typu kabinie posiada odpowiednio wyprofilowany spadek ? dzięki niemu nie musimy obawiać się, że woda wyleje się poza obszar kabiny. Dobrym pomysłem okazać się mogą również dodatkowe drzwi do kabiny bez brodzika. Dzięki nim możliwe jest wydzielenie powierzchni do kąpieli oraz standardowej powierzchni łazienki. Więcej ciekawych informacji znajdziesz w artykule Gdzie warto zamontować kabinę prysznicową bez brodzika.

Czy są jakieś wady?

Kabiny bez brodzików są bardzo popularne i mają wiele zalet. Jednakże posiadają również wady. Okazać się może, że są dużo droższe od standardowej kabiny. Wszystko jest uzależnione od sposobu podłączenia oraz specyfikacji dla danej kabiny. Jeżeli kabina jest standardowa i wszelkie elementy montażowe nie wymagają dużego nakładu pracy, można uzyskać bardzo dobrą cenę.

Największą przeszkodą dla tego rodzaju kabin prysznicowych to chęć zamontowania ich w już istniejących budynkach. Wiąże się to z bardzo dużymi kosztami i kapitalnym remontem łazienki. Dlatego najlepiej planować prysznic bez brodzika już na samym początku.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *